Gwałtowny powrót optymizmu spowodował, że miesiąc „idzie” na top 10 na S&P i jest najlepszym miesiącem od października 1974. Jednocześnie roczna zmiana wartości indeksu, która jeszcze niedawno szorowała po sporym minusie, jest już dodatnia. Spróbujmy połączyć oba te zdarzenia i sprawdzić jak wpływały na późniejsze zachowanie cen..
"Aw come on, forget charts will ya, we’re not fund managers here, baby. Churn ’em and burn ’em !"
28 października 2011
21 października 2011
Philly Fed
Wrócę na chwilę do wskaźnika, będącego miarą rozwoju przemysłowego w okręgu Filadelfijskim. Czy naprawdę odzwierciedla on przyszłą koniunkturę gospodarczą ? Czy jest po prostu najzwyklejszym wskaźnikiem sentymentu, który w swych skrajnych wskazaniach wykazuje silną tendencję do rozmijania się z późniejszą giełdową i gospodarczą rzeczywistością ?
13 października 2011
event_12.10.11
Większość eventów, które liczyłem na blogu mimo, że opierało się na mocnym wyprzedaniu (a może właśnie dlatego) miało optymistyczne przewidywanie co do przyszłego zachowania i kierunku w jakim podąża ceny. Dziś dla odmiany zdarzenie pokazujące siłę rynku, w zasadzie krótkotrwały impuls popytowy..
9 października 2011
rynek niedźwiedzia
Według badań Leuthold Group przeciętna bessa na indeksie Dow Jones znosi 37% wcześniejszych wzrostów i trwa około 19 miesięcy (lata 1899-2009). Trudno o podobną obserwację dla GPW – przeżyliśmy dopiero 2 okresy załamania rynku akcyjnego (2000-2001, 2007-2009). Postanowiłem natomiast porównać wszystkie dotychczasowe fale (swingi) spadkowe pod kątem siły i czasu trwania i sprawdzić jak na ich tle prezentują się ostatnie miesiące.
6 października 2011
event_30.09.11
Investors operate with limited funds and limited intelligence, they don’t need to know everything. As long as they understand something better than others, they have an edge. — George Soros (Financier, philanthropist, political activist, author and philosopher)
2 października 2011
Columbus Day
Za tydzień kolejne święto za oceanem. Dzień Kolumba w latach 1909 – 1953 był dniem wolnym i przypadał na 12-tego października. Od tego czasu jest świętem ruchomym (drugi poniedziałek października) a giełdy pracują normalnie. Zatem czy rocznica przypłynięcia Kolumba na kontynent Płn. Amerykański stwarza jakiś efekt sezonowy, który ma wpływ na decyzje inwestycyjne ?
Subskrybuj:
Posty (Atom)